İndirim!

Kompanzasyon Bakımı ve İzlemesi

$900.00

Günümüzde çok sayıda işletme, kompanzasyon panolarındaki hatalı konfigürasyonlar, takipsizlik ve kompanzasyon elemanlarındaki arızalar sebebiyle yılda en az 2 defaya yakın REAKTİF CEZA ödemektedir.

Kompanzasyon Bakımı ve Takibi olarak sizlere reaktif cezası ödetmiyor, faturalarınızı doğru kompanzasyon ile %1″e varan oranda azaltıyoruz.

REAKTİF CEZA NEDİR?

Elektrik tüketimi aylık sözleşme gücü 9 kw üzerinde olan tüketicilerin tüketimlerinde endüktif güçte %20 aşım
Kapasitif güçte %15 aşım olduğu takdirde aşım oranlarına göre ceza alırlar.

Örneğin 10 Bin TL elektrik Faturası ödemesi gereken bir tüketici %21 oranında endüktif sınırın üzerinde reaktif güç kullanırsa 2,100 TL ceza alır.

Bu durum REAKTİF CEZA olarak bilinir.

Tüketiciler bu durumu bilip elektriği ceza yememek için hassasiyetle durup izlese de bu konunun tam olarak da hâkimi değiller ise bu tür cezalar kaçınılmaz olarak gelir.
Türkiye’de aşağı yukarı bu cezayı farkına varmadan alan işletmelerin sayısı %25-30 civarındadır.

Ve ayrıca kompanzasyon hiç ceza olmasa bile, işletme için de artıdır. Sistemlerin elektrik ve elektronik cihazlar için doğru değerde olmasına yardımcı olan bir sistemdir.

Doğru Kopanzasyon arıza oranlarını düşürür, hat kayıplarını, istenmeyen titreşimleri, yangın riskini ve data hattındaki bilgi akışındaki gürültüyü azaltır.

Ayrıca iletim hatlarında olası var olan kopanzasyona göre doğru kompanzasyon %1-2 oranında, hiç olmayan kompanzasyona göre %5-6 oranında iyileşme ve verimlilik sağlanır ki; özellikle fazla güç tüketen ve 7×24 çalışması gereken işletmelerde bu değerler kümülatif olarak çok büyük rakamlara ulaşır.

Aynı Zamanda Doğru kompanzasyon Enerji Verimliliği anlamında çevrecidir. Dünyamızın her zaman çevreci etkilere ihtiyacı da vardır.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Biz Sizin işletmenize doğru ürünler için danışmanlık veriyor;

Belirli periyotlarda Pano ve Şalt malzemelerinizi kontrol edip, bakımını yapıyor;

Sizi Uzaktan İzliyor;

Gerekli müdahaleleri gerektiği zamanda yapıyor;

Size sıkıntı durumda haber veriyoruz.

Ayrıca bakım ve izleme süreci içerisinde her hangi bir REAKTİF CEZA alırsanız bu cezayı sizin adınıza biz ödemeyi size taahhüt ediyor ve CEZANIZI BİZ ÖDÜYORUZ.

Yıllık Bakım Fiyatları bu konuda işletmeden işletmeye, tüketimden tüketime değişkenlik göstermektedir. Bilgi alınız.

Stok kodu: EBSEED0001 Kategoriler:

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kompanzasyon Bakımı ve İzlemesi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir